Kto sme?

Sme rodina, ktorá pochádza z malej obce Fačkov a s veľkým úsilím sa snaží o vytváranie čo najlepšieho a najkrajšieho prostredia pre Vás - našich hostí a byť Vám vždy nablízku.

Našou úlohou je udržiavať prázdninový dom Bôrka v perfektnom stave, aby ste sa u nás cítili ako doma a mohli sa ku nám každoročne vracať späť.

Taktiež naše deti Matej, Monika a najmladší Filip sú súčasťou našej rodiny a srdcom žijú v tradičnom folklóre obce či už je to hra na akordeón alebo nosenie výšivkou zdobených odevov pri rôznych udalostiach ako sú neodmysliteľné fašiangy, oslavy obce, folklórne vystúpenia a iné. Sme hrdí na náš kraj a túto hrdosť chceme aby sa zachovala aj u našich deti pre dni budúce.

Folklór na vlastnej koži

Jedným z najkrajších zážitkov pre našich hostí je dotyk autentického folklóru. Hudba, tanec, kroje a dobré jedlo - v tejto jedinečnej službe spojí svoje sily celá naša rodina. Kliknite na tlačidlo a zistite viac.

Ako vznikala Bôrka?

Myšlienka rozvíjať domáci cestovný ruch v našej obci nám tkvela už dávnejšie, ale nemali sme žiadne skúsenosti ako začať. Najviac sa nám pozdávalo ostať pri tradičnom chalupárčení so zameraním na mladé rodiny s deťmi. My sme naše detstvo prežili na dedine a takúto atmosféru chceme ponúknuť aj Vám, aby ste sa u nás cítili príjemne ako doma.

V roku 1998 sme sa rozhodli zmeniť starú nepoužiteľnú dreveničku na prázdninový dom. Nakoľko pôvodná drevenička bola v nevyhovujúcom stave a nedalo sa s ňou ďalej uvažovať, preto sme sa rozhodli postaviť nový prázdninový dom, ktorý by spĺňal všetky kritéria cestovného ruchu pre domácich ale aj zahraničných turistov. Prvých hostí sme privítali na Silvestra v roku 2000. Od tej doby nás navštívilo veľké množstvo ľudí z celej Európy, Ázie, Ameriky ale i z Afriky. Snáď len z Austrálie ako posledného kontinentu sme zatiaľ nemali priamych hostí.

Zážitky našich hostí, či už priamo z prázdninového domu alebo z výletov po okolí sú nimi autenticky zachytené vo veľkej kronike Bôrky a sú tak ďalším žriedlom inšpirácie našich budúcich návštevníkov a zároveň pre nás obrovským povzbudením. Vaše príbehy vlievajú nášmu prázdninovému domu ducha. V galérii si môžete pozrieť jednak vzácne fotky autentickej fačkovskej drevenice ale aj to, ako sme uskutočňovali náš veľký sen. Každý má svoje sny a niekedy je nutné im dať len základy, aby sa stali skutočnosťou.

Translate »